امروز: چهارشنبه ۶-مرداد-۱۴۰۰ / الأربعاء 19-ذو الحجة-1442 / Wednesday 2021-July-28

حدیث
پیام هفته :

🌺برگی از تاریخ انقلاب👈جوان اتریشی توسط جانبازی که برای جراحی چشم به آلمان رفته بود اسلام می آورد!

🌺برگی از تاریخ انقلاب👈جوان اتریشی توسط جانبازی که برای جراحی چشم به آلمان رفته بود اسلام می آورد!

🌺بمناسبت روز جانباز تقدیم می گردد:

برای فکر کردن: جانبازی جانبازان عزیز در همه عرصه ها ادامه داشته و دارد.

 

👈”اریش والدمن” اتریشی در سال ۶۱ توسط یک جانباز که برای عمل جراحی چشم به آلمان رفته بود به دین اسلام و مذهب تشیع می گرود:
🌺یک روز قبل از بستری شدن در بیمارستان آلمان، با یک جوان اتریشی که ساکن آلمان بود، آشنا شدم. نام او «اریش والدمن» بود وقتی با او صحبت کردم، او را فردی مشتاق به انقلاب اسلامی یافتم. قرار شد که فردای آن روز او را در بیمارستان ملاقات کنم. از آن روز به بعد روزانه پنج ساعت در بیمارستان، پیرامون اصول اساسی اسلام، زندگانی ائمه اطهار (علیهم السلام) و انقلاب اسلامی ایران (به زبان انگلیسی) برای او صحبت می‌کردم. هر روز که می‌گذشت علاقه‌اش به دین اسلام بیشتر می‌شد. تا این که پس از یک ماه کاملاً اصول دین، فروغ دین، نماز با ترجمه و… را یاد گرفت.

🌺در این مدت، در مجموع سه عمل جراحی روی چشم‌هایم انجام دادند که منجر به بینایی یکی از آنها شد. قرار بود دو هفته دیگر از بیمارستان مرخص شوم که یک روز دیدم «اریش» با چهره‌‌ای شاد به داخل اتاقم آمد. از او پرسیدم: «چه شده؟ چرا این قدر خوشحالی؟» گفت: «دیشب نصف شب از خواب برخاسته و با خدا به راز و نیاز پرداختم و برگذشته و عمر از دست رفته‌ام گریستم و از خدایم طلب عفو کردم و حالا هم می‌خواهم مسلمان شوم.» گفتم: «چه می‌گویی؟ می‌خواهی مسلمان شوی؟!!»

🌺گفت: «بلی! تصمیمم را گرفته‌ام زودباش به من بگو چه کنم؟» گفتم: «وضو بگیر و روبه قبله بنشین و شهادتین را بر زبان جاری کن!» و او این کار را به خوبی انجام داد. بنا شد که اسمش را تغییر دهد. گفتم: «بهتر است نامت را محمد بگذاری.» (چون از زندگی حضرت محمد (ص) خیلی برایش سخن گفته بودم).می‌دانید این جوان تازه مسلمان اتریشی چه گفت؟ او برگشت و گفت: «نه، نه! نام محمد را برایم مگذار؛ زیرا من با آنچه تو درباره شخصیت او و زندگی‌اش گفتی، فاصله زیادی دارم. من کجا و محمد کجا!» گفتم: «راست می‌گویی؛ اما این نام را بگذار تا ان‌شاءالله محمدی شده و در راه او گام برداری.»

🌺پس از این، او مرتب نمازهایش را می‌خواند و در ماه رمضان روزه‌هایش را می‌گرفت. در روزهای آخری که عازم ایران بودم، مرتب می‌آمد و می‌گفت: «من را باید با خودت به ایران ببری و باید از نزدیک، جامعه انقلابی و مسلمان ایران را ببینیم.» راستش نمی‌دانستم چه کنم؟ من چگونه او را با خودم می‌توانستم به ایران بیاورم؛ در حالی که هیچ‌گونه اطلاعی از این که مدرسه‌ای برای تعلیم خارجی‌ها وجود دارد یا نه، نداشتم. این بار نیز متوسل به ائمه اطهار (علیهم السلام) شده و واقعاً از آنان خواستم تا راهنمائیم کنند.

🌺یادم هست درست روزی که می‌خواستم از بیمارستان مرخص شوم، با خبر شدم که هیئتی از نمایندگان مجلس می‌خواهند به شهر «کلن» بیایند. من سر از پا نمی‌شناختم و فهمیدم که دعایم مستجاب شده. محمد (اریش) را به حجت‌الاسلام «فاضل هرندی» (نماینده مجلس)‌ معرفی کرده و پس از صحبت با وی، قرار شد ترتیب آمدن او را به ایران بدهند. وی گفت: «بلی! در قم مدرسه‌ای مخصوص خارجی‌ها هست که آنان را به طور مفصل با مبانی اسلام آشنا کرده و پس از طی مراحل متعدد، آنان را به عنوان مبلغ اسلامی راهی کشورهای خود می‌کنند.»
🌺محمد (اریش) خیلی خوشحال شده بود و در پوست خود نمی‌گنجید. دو روز بعد به ایران آمدیم

🍀لازم به ذکرست که حضرت حجه الاسلام محمد (اریش) والدمن در حال حاضر سرپرست مجمع اهل بیت (ع) اتریش می باشد.

🌈راوی حکایت: جانباز فداکار، خلیل قاضی زاده

👈نشانی خاطره: http://rahyafteha.ir/7071/

نظر خود را بگذارید .

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نفتکاو ژرف میباشد

قالب وردپرسقالب وردپرس

That's Cheap Jordan 1 High OG chicago just how much they cost. But when it comes to the vaccines, there broad agreement. Research Finance supports the University's research community by managing the post award functions for all research grants and contracts and acting as the University's main point of contact with sponsor agencies. Wilson's ball placement and some of the tight window throws he makes on the run should have general managers and scouts drooling. He has been such a big character in our store and has touched so many lives in his 16 years with Poundland Solihull.. You're responsible for repaying the entire amount you borrowed and not just the amount you received.Cheap Air Jordan 1 High OG chicago Job vacancy How do jobs become available?2. As long as you kept good care of them, your holographic Charizards and misprints could you earn you a decent sum on eBay. Come February 14 and every year, the same gifting dilemma surrounds the couples the world over. Stacey admitted she's been getting dirty looks as he rubbish hasn't been collected in a couple Jordan 4 Retro Bred of weeks.