امروز: شنبه ۲۹-دی-۱۳۹۷ / السبت 13-جماد أول-1440 / Saturday 2019-January-19

حدیث
پیام هفته :

برگزاری مجلس برای اهل بیت (ع) روی آب!

برگزاری مجلس برای اهل بیت (ع) روی آب!

⚡️برای فکر کردن

 

👈ارادت به حضرات اهل بیت (علیهم السلام ) چنان در دل شیعیان هند موج می زند که وقتی مانع عزاداری شان می شوند؛ درلنج و روی آبهای اقیانوس هند مراسم عزاداری گرفته و زیارت عاشورا می خوانند!

👈آقای قمر حسن خان (شیعه اهل بمبئی هند) از اجاره لنج برای برگزاری مجالس اهل بیت می گوید:
چند سالی کنار دریا هیأت برگزار می کردیم. تا اینکه یکی از بچه‌ها گفت، برای اینکه مشکلی پیش نیاید، از مسئولان محلی برای برگزاری مراسم هیأت مجوز بگیریم .
یکی از آن‌ها که رفته بود، برگشت و گفت: اجازه نمی‌دهند، بعد از شنیدن این خبر خیلی ناراحت شدم. شب شهادت امام جواد(ع) گویی به من الهام شد که وقتی مردم برای رقص، آواز و شراب‌خواری لنج اجاره می‌کنند، ما چرا برای مراسم اهل بیت (علیهم‌السلام) کشتی اجاره نکنیم و هیأت نگیریم؟ در همان شب تصمیم گرفتیم و این کار را شروع کردیم و چون هیأت محبین اهل بیت علیهم‌السلام روی کشتی برگزار می‌شد، اسمش را «سفینه الزهرا» گذاشتیم. با عنایت اهل بیت (علیهم‌السلام)، مردم مسلمان بمبئی و حتی مردم نقاط مختلف هندوستان و خارج از کشور استقبال عجیبی از این هیئت کردند، به گونه‌ای که برخی اوقات -چون ظرفیت کشتی محدود بود- افراد در لیست انتظار دو ماهه می‌ماندند. هر لنجی ۲۰۰ نفر جای دارد، به همین خاطر برخی مواقع تا سه لنج را به هم وصل می‌کنیم که عده بیشتری بیایند، آنگاه به دل اقیانوس هند می‌رویم و هیأت را برگزار می کنیم.

◀️سخنان خواندنی این محب اهل بیت را بطور کامل در این نشانی ببینید:

ماجرای مسلمان شدن یک کافر به واسطه نام امام حسین علیه السلام در هند

نظر خود را بگذارید .

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نفتکاو ژرف میباشد

قالب وردپرسقالب وردپرس