امروز: جمعه ۲۸-تیر-۱۳۹۸ / الجمعة 17-ذو القعدة-1440 / Friday 2019-July-19

حدیث
پیام هفته :

💥 خداوند جهان را به احسن وجه خلق كرد تا شما به احسن وجه كار كنید.

💥 خداوند جهان را به احسن وجه خلق كرد تا شما به احسن وجه كار كنید.

⚡️برای فکر کردن👇

💥 خداوند جهان را به احسن وجه خلق كرد تا شما به احسن وجه كار كنید.

 

🔰اگر كسی استعداد دارد و وقتش را به موبایل و فضای مجازی و روزنامه بگذراند، این معارف بلندی كه در قرآن و نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است كه حرف‌های آسمانی است و به زمین آوردند اینها را یاد نگیرد، این شخص عمرش را تلف كرده است.
همین كه یك كسی استعداد خوبی دارد و درس نمی‌خواند یا كم درس می‌خواند این اتلاف عمر است، چیزی كه ابدی نباشد به غیر او فكر كردن، اتلاف عمر است.

🔰 سخن از عمر نوح یا میلیارد سال نیست، سخن از ابدیت است، ما هستیم كه هستیم، اگر ما موجود ابدی هستیم باید كالای ابدی داشته باشیم، غیر از خدا و اسمای حسنای او و اولیای او و اهل بیت او چیزی ابدی نیستند، اینها وجه الله هستند ﴿كل من علیها فان﴾

🔰 غرض این است كه این طور كه خدای سبحان دارد هنرنمایی می‌كند نمی‌خواهد خودش را معرفی كند، می‌خواهد ما را بپروراند، فرمود ما این كار را كردیم؛ به احسن وجه خلق كردیم تا شما كه خلیفه خدایید هر چه می‌كنید زیباترین نحو باشد.

🔰 پس تمام تلاش و كوشش برای این است كه خلیفه بپروراند، من به بهترین وجه خلق كردم، شما كه خلیفه من هستید به بهترین وجه زندگی كنید، به بهترین وجه جامعه را اداره كنید، به بهترین وجه از عمرتان استفاده كنید

🎤حکیم الهی، آیت الله جوادی آملی، درس تفسیر، ۹۶/۰۷/۳۰

نظر خود را بگذارید .

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت نفتکاو ژرف میباشد

قالب وردپرسقالب وردپرس